STEPPER , SCHODY FITNESS Jest 7 produktów.

Stepper kojarzony jest przede wszystkim z zajęciami grupowymi dla pań w ramach aerobiku. Jednakże pod tą nazwą kryje się również bardziej rozbudowany sprzęt do ćwiczeń kardio (ogólnorozwojowych). Stepper w swojej podstawowej wersji można bez problemu wykorzystywać także w ramach domowego treningu. Jego zakup wiąże się z niewielkim kosztem, a rezultaty z regularnych ćwiczeń mogą być spektakularne.

W asortymencie Special Fitness znaleźć można kilka rodzajów stepperów - zarówno tych tradycyjnych do aerobiku, jak i profesjonalnych przeznaczonych na siłownię. W ofercie znajdują się również schody na siłownię służące do rzeźbienia mięśni łydek.

Do czego wykorzystać można stepper?

Stepper do ćwiczeń znacznie urozmaica wszystkie treningi aerobowe, czyli takie, których celem jest podniesienie pulsu do 120-140 uderzeń na minutę. To, w połączeniu z systematycznością i stosowaniem odpowiednio zbilansowanej diety, pozwala na wzmocnienie całego ciała, w tym głównie mięśni łydek, pośladków i ud, a także spalenie nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Tradycyjnie, trenowanie na stepie przypomina dynamiczne wchodzenie po schodach. W niektórych wersjach, do steppera przymocowane są specjalne gumy fitness, które dodatkowo ćwiczą także mięśnie ramion i rąk.

Zalety ze stosowania steppera

Ćwiczenie na stepperze niesie za sobą szereg korzyści, w tym m.in.:

  • jest bardziej wymagające, a tym samym bardziej efektywne niż wchodzenie i schodzenie ze schodów;
  • wzmacnia dolne odcinki kręgosłupa, co zmniejsza ryzyko pojawienia się bólu pleców (jest to rekomendowane w szczególności osobom, które spędzają wiele godzin dziennie przed ekranem komputera);
  • modeluje dolne partie ciała;
  • pozwala zgubić nadmiar kilogramów;
  • nie obciąża stawów.

Ponieważ na rynku dostępnych jest wiele rodzajów stepperów, to warto wybrać taki, który będzie dopasowany do możliwości osoby ćwiczącej.

Jak wybrać step do ćwiczeń?

Przed zakupem stepperu do ćwiczeń, warto pochylić się na jego najważniejszymi parametrami. Co warto wziąć pod uwagę? Przede wszystkim:

  • jakość wykonania - im lepsze materiały, z których wykonany jest stepper, tym bardziej odporny i wytrzymały sprzęt. Ma to również bezpośredni wpływ na cichą pracę urządzenia;
  • markę - im bardziej znana, tym lepiej. Te cieszące się dużą renomą najczęściej tworzą swój sprzęt we współpracy z doświadczonymi trenerami i fizjoterapeutami. Jest to często związane z posiadanymi certyfikatami bezpieczeństwa;
  • rozmiar - powinien być dopasowany do pomieszczenia, którym dysponujemy. Warto pamiętać, że aby ćwiczenia fizyczne były bezpieczne i skuteczne, nic nie powinno krępować ruchów ciała;
  • cenę - na ogół im jest ona wyższa, tym większa funkcjonalność steppera. Droższe modele są bardziej rozbudowane, wytrzymałe i wykonane z lepszej jakości materiałów.

Niektóre modele stepperów wyposażone są w opcje dodatkowe, w tym np. miernik wykonanych kroków, pokonanych kilometrów, czy też spalonych kalorii. Cześć z nich umożliwia także samodzielne ustawianie oporu.

Sprawdź również kategorię: BIEŻNIA

Pokazano 1 - 7 z 7 produktów
Pokazano 1 - 7 z 7 produktów