ZESTAWY HANTLI Jest 28 produktów.

Hantle do ćwiczeń to jedne z uniwersalnych sprzętów do wykorzystania podczas treningu domowego, jak i na siłowni. Wybierane są zarówno przez mężczyzn, jak i kobiety, bez względu na wiek i stopień aktywności fizycznej i wydolności organizmu. Hantle doskonale wzbogacają dłuższy program treningowy lub mogą stanowić całkowicie osobny blok ćwiczeń fizycznych. Na rynku znaleźć można wiele modeli hantli, różniących się przede wszystkim ciężarem i materiałem wykonania. Jakie mają zalety i jak dokonać prawidłowego wyboru?

Bogaty wybór zestawów hantli znaleźć można na Special Fitness.

Dla kogo hantle?

Hantle do ćwiczeń to przede wszystkim wszechstronność zastosowania. To idealny pomysł na dołożenie dodatkowego ciężaru dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z treningami siłowymi lub chcą zwiększyć ich efektywność. To także dobry pomysł na rozbudowę wybranych partii mięśni dla tych, którzy borykają się z problemem nieproporcjonalnego przyrostu masy mięśniowej.

Zestaw hantli to dobra propozycja dla osób początkujących. Te o ciężarze od 0,5 do 2 kg sprawdzą się w przypadku chęci wyszczuplenia lub delikatnego podkreślenia mięśni ramion. Kombinacji ćwiczeń jest tak wiele, że z pewnością każdy miłośnik zdrowego stylu życia, znajdzie coś dla siebie. Zaletą lekkich hantli jest to, że można bez obaw zabrać je ze sobą na spacer lub połączyć z bieganiem. Są niewielkich rozmiarów i dlatego też bez problemu można schować je w szafie lub pod łóżkiem, tak, aby zawsze były w naszym zasięgu. Z czasem, wraz z postępem treningowym, można zwiększyć ich ciężar. Jednakże, jeśli jest się osobą początkującą, warto najpierw skonsultować się z trenerem personalnym, który pokaże jak bezpiecznie ćwiczyć.

Hantle do ćwiczeń o większej masie najczęściej stanowią wyposażenie siłowni. Pomysłów na ich wykorzystanie jest wiele. Za ich pomocą można urozmaicić sobie wykonywanie m.in.:

  • przysiadów,

  • wykroków,

  • wznosów,

  • zakroków,

  • skrętów tułowia w pozycji półleżącej lub stojącej.

W zależności od rodzaju ćwiczeń, użycie do treningu hantli pozwala na dowolne wyrzeźbienie mięśni pleców, ramion, ud, pośladków i brzucha.

Dodatkową możliwością wykorzystania hantli jest rehabilitacja np. po długotrwałym unieruchomieniu kończyny. Z lekkich modeli (do 2 kg) mogą z powodzeniem korzystać także seniorzy bez obaw o kontuzję (pod okiem fizjoterapeuty lub trenera).

Na co zwrócić uwagę kupując hantle?

Rodzaj hantli należy dobrać przede wszystkim do indywidualnych preferencji. Właściciele siłowni powinni rozważyć zakup całego zestawu, w skład którego wchodzą egzemplarze zarówno o bardzo małej masie (idealne podczas fitnessu ogólnorozwojowego), jak i te znacznie cięższe (nawet 50 kg, służące do wytężonego treningu siłowego).

Cena zestawu hantli będzie uzależniona przede wszystkim od ciężaru i materiały wykonania. Solidniejsze egzemplarze wykonane są z poliuretanu, co gwarantuje dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne, co jest istotne np. w przypadku upuszczenia hantli z dużej wysokości.

Sprawdź również kategorię: STOJAKI NA HANTLE

Pokazano 1 - 28 z 28 produktów
Pokazano 1 - 28 z 28 produktów