Kettlebell

Trening kettlebell można wykonywać nie tylko na siłowni

Kettlebell to hantla żeliwna, winylowa lub wykonana z neoprenu o różnej ciężkości, która przypomina kulę z uchwytem. Świetnie sprawdza się zarówno na siłowni, jak i podczas ćwiczeń w domu. Odważniki kettlebell nie zajmują dużo miejsca, a ich cena jest na tyle przystępna, że bez problemu można zaopatrzyć się w kettle o różnej masie. Przy pomocy kettlebell można wykonać kompletny trening na wszystkie partie mięśniowe, poprawić koordynację ruchową oraz sprawność całego ciała. Zanim jednak zdecydujemy się na trening w domu, warto poćwiczyć pod okiem doświadczonego trenera. Dzięki temu wypracujemy prawidłową technikę ćwiczeń, a tym samym unikniemy ewentualnych kontuzji. Ćwiczenia z kettlebell są również doskonałym uzupełnieniem innych treningów, doceniają je między innymi biegacze oraz osoby trenujące sztuki walki.

Trening z kettlami to doskonała propozycja dla lubiących wyzwania

Trening z kettlebells to również doskonała propozycja dla tych osób, które zwykły trening siłowy po prostu nuży. Ćwiczenia z kettlami są dynamiczne, podczas treningu trzeba być cały czas skoncentrowanym na wykonywanej czynności, a przy tym niektóre ruchy, jak na przykład tureckie wstawanie, są na tyle interesujące i wymagające, że podczas ich wykonywania nie sposób się nudzić. Dodatkowo ćwicząc z kettlami możemy ciągle zwiększać obciążenia oraz poprawiać technikę, co sprawia, że każde zajęcia to nowe wyzwanie.

Dzięki kettlom szybko osiągniesz zamierzone cele treningowe

Ale to nie wszystkie zalety kettli. Głównym ruchem wykonywanym z użyciem tych hantli jest swing, który stanowi doskonałe połączenie treningu siłowego oraz aerobowego. Poprawia krążenie, dotlenia cały organizm i pobudza do pracy wszystkie mięśnie, a przede wszystkim przedramię. To sprawia, że efekty ćwiczeń z tymi odważnikami są wyjątkowo szybkie i spektakularne. Już jedne zajęcia w tygodniu wystarczą, żeby szybko zacząć zauważać, jak poprawiają się nie tylko nasza siła i sylwetka, ale przede wszystkim kondycja. Dlatego, jeżeli chciałbyś zacząć ćwiczyć siłowo, ale nudzą Cię tradycyjne ciężary i trening na maszynach, kettle mogą okazać się idealną propozycją dla Ciebie!

Zobacz również produkty z kategorii HANTLE REGULOWANE

Pokazano 1 - 34 z 34 produktów
Obniżka!
Pokazano 1 - 34 z 34 produktów

Dostosuj hantle Kettlebell do swoich potrzeb

Trening z wykorzystaniem hantli Kettlebell może przynieść wiele korzyści. Musi być jednak dostosowany do indywidualnych potrzeb użytkownika. Istnieje wiele rodzajów treningu, w których używa się hantli Kettlebell – tych ogumowanych, żeliwnych oraz winylowych. W naszym sklepie znajdziesz szeroki zakres obciążeń, dzięki którym poprawisz sylwetkę i poprawisz kondycję. Początkującym zalecamy kettle o obciążeniach od 4 do 12 kilogramów – zwłaszcza dla Pań. W przypadku mężczyzn zaczynających treningi z hantlami Kettlebell, zalecamy zakup odważników od 12 do 16 kilogramów. W naszej ofercie dostępne są również obciążenia o regulowanej wadze, wykonane z miękkiego materiału. Zakup wygodne, stabilne i nie ślizgające się hantle Kettlebell. Odkryj nowy wymiar treningu, który wcale nie musi być nudny.