Rekreacja w świetlicy szkolnej – jak wybrać odpowiedni stół do ping-ponga?

Rekreacja w świetlicy szkolnej – jak wybrać odpowiedni stół do ping-ponga?

Tenis stołowy, znany również jako ping-pong, to prosta dyscyplina sportowa, którą bez problemu opanują nawet dzieci. Bez względu na kondycję fizyczną i predyspozycje sportowe, gra potrafi być świetną zabawą i dostarczać wiele przyjemności. Nie bez powodu na stałe wciąga wiele początkujących osób. Aby jednak móc rozpocząć przygodę z tą dyscypliną, potrzebny jest właściwy sprzęt sportowy do świetlicy szkolnej. Jaki stół do ping-ponga wybrać? Podpowiadamy.

Korzyści płynące z gry w tenisa stołowego

Tenis stołowy ma wiele zalet oraz jest uniwersalną dyscypliną sportową, w którą mogą grać zarówno dzieci, jak i osoby starsze. Regularne treningi pozwalają poprawić kondycję fizyczną i koordynację ruchową, a także stanowią atrakcyjną formę zabawy i spędzania wolnego czasu. Gra uczy również zdrowej rywalizacji, co jest szczególnie istotne w przypadku najmłodszych dzieci. Stół do ping-ponga powinien więc znaleźć się w każdej szkole i świetlicy, gdzie maluchy spędzają wiele czasu. Dobrze dobrany do potrzeb dzieci stół to świetna pomoc dydaktyczna, a także szansa na trening koordynacji ruchowej poprzez zabawę.

Jaki stół do tenisa stołowego dla dzieci?

Zastanawiając się, jaki stół do tenisa stołowego wybrać, musimy wziąć pod uwagę przede wszystkim jego przeznaczenie oraz docelowe miejsce użytkowania. Stół do świetlicy szkolnej powinien być przede wszystkim stabilny oraz bezpieczny. Nie warto więc inwestować w tańsze wersje, które posłużą nam bardzo krótko. Przyjrzeć warto się również budowie blatu oraz rodzajowi zastosowanej powłoki. Dzieci uwielbiają stoły kolorowe, które dodatkowo zachęcają je do gry i aktywności fizycznej. Na rynku znajdziemy zarówno wygodne stoły składane, jak i jednolite do stałego użytkowania. Wybór w dużej mierze zależy więc od naszych potrzeb.

Budowa stołu do ping-ponga

Zgodnie z zasadami tenisa stołowego, stół służący do rozgrywki powinien mieć 274 cm długości oraz 152,5 cm szerokości. Jeśli jednak rozważamy zakup sprzętu do świetlicy szkolnej przeznaczonej dla małych dzieci, warto zastanowić się nad wyborem stołu do ping-ponga mini o wymiarach 90x45 cm. Stół taki nie tylko znacznie ułatwia maluchom rozgrywki, ale również przyciąga ich uwagę i zachęca do zabawy poprzez intensywne kolory. Mimo że standardowo stoły występują w czarnej, niebieskiej lub zielonej wersji kolorystycznej, to w przypadku najmłodszych można o tych zasadach zapomnieć. Warto również poszukiwać sprzętu z możliwością regulacji wysokości nóżek, która ułatwi dostosowywanie do aktualnych potrzeb dzieci z każdej grupy wiekowej.

Stabilność i mobilność

Dobrej jakości stół do ping-ponga powinien być przede wszystkim stabilny i komfortowy. Gra na blacie o chwiejnych nogach jest bowiem praktycznie niemożliwa. Jednocześnie jednak warto zadbać o jego mobilność, czyli możliwość łatwego przestawiania w dowolne miejsce. Coraz więcej producentów decyduje się na zamontowanie przy nóżkach specjalnych kółek. Taki stół do ping-ponga z kółkami znacznie ułatwia przesuwanie sprzętu z miejsca na miejsce w dowolnym kierunku. Aby założenie kółek nie wpływało negatywnie na stabilność blatu, do takich stołów dodatkowo montuje się specjalne hamulce.

Co więcej, w przypadku wykorzystania w pomieszczeniach o nierównej podłodze, warto rozważyć zakup stołu z możliwością regulacji wysokości nóżek. Takie rozwiązanie znacznie ułatwia dobranie idealnych ustawień, aby blat był stabilny i wygodny podczas gry.

Składany stół do ping-ponga

Na rynku spotkamy wiele stołów jednoelementowych, które sprawdzą się w dużych pomieszczeniach, gdzie wolna przestrzeń nie jest czynnikiem ograniczającym. Jeśli jednak miejsce jest dla nas ważne, warto zdecydować się na praktyczny składany stół do ping-ponga. Takie rozwiązanie umożliwia rozkładanie sprzętu tylko na czas gry lub na kilka dni, po czym bez problemu możemy go schować i rozpocząć zajęcia z dziećmi o innym charakterze. Dobrym wyborem będzie sprzęt, którego składanie nie jest skomplikowane i zajmuje tylko chwilę, a po złożeniu środek ciężkości znajduje się na dole. Znacznie ułatwia to przenoszenie i przechowywanie sprzętu w bezpiecznym miejscu. Po złożeniu stołu należy właściwie go zabezpieczyć, aby uniknąć przypadkowego rozłożenia. Wiele stołów do ping-ponga posiada zamontowane na tę okoliczność skuteczne systemy zabezpieczające.

Stoły tego typu często dają również możliwość gry w jedną osobę. Wszystko za sprawą możliwości złożenia do pionowej pozycji jedynie połowy blatu. Takie ustawienie umożliwia samodzielne odbijanie piłeczki oraz trenowanie koordynacji ruchowej. Jest to również sprawdzone rozwiązanie dla dzieci, które pragną potrenować swoje umiejętności przed rozpoczęciem gry z rówieśnikami.

Stół do tenisa stołowego wewnętrzny i zewnętrzny

Stoły do ping-ponga wykorzystywane na zewnątrz muszą posiadać specjalistyczne powłoki ochronne, zabezpieczające przed wilgocią oraz zarysowaniami. Blat stołu zewnętrznego dodatkowo powinien być matowy, aby zapobiegać odbijaniu się promieni słonecznych. Stół do tenisa stołowego wewnętrzny natomiast nie jest aż tak wymagający, ponieważ jego ekspozycja na czynniki zewnętrzne, takie jak deszcz, mróz lub błoto jest ograniczona. Warto więc skupić się w tym przypadku na bardziej funkcjonalnych cechach, takich jak wielkość, możliwość składania i regulacji wysokości nóżek oraz stabilność.

TENIS STOŁOWY – SPORT DLA KAŻDEGO

Czy warto trenować tenis stołowy? Oczywiście! Ten sport ma wiele zalet, a przy tym jest doskonałą aktywnością dla prawie każdego - bez względu na wiek czy stopień sprawności. Nawet rekreacyjne treningi pozwolą Ci poprawić kondycję oraz sprawność psychoruchową, a dodatkowo będą doskonałym sposobem na aktywne spędzenie czasu i świetną zabawę. To sprawia, że regularne treningi są doskonałą propozycją nie tylko dla dorosłych, ale też dla dzieci – i to już w wieku przedszkolnym czy wczesnoszkolnym! Dlatego właśnie stół do ping-ponga powinien znaleźć się w każdej placówce edukacyjnej - szkole, przedszkolu czy ośrodku wypoczynkowym. Odpowiednio dobrany stół pingpongowy będzie doskonałą pomocą pedagogiczną, a zabawy przy nim pozwolą dzieciom nie tylko aktywnie spędzić czas i wspomogą ich rozwój, ale także nauczą zdrowej rywalizacji.

JAK WYBRAĆ STÓŁ DO PING-PONGA?

Wybierając stół tenisowy, musimy brać pod uwagę przede wszystkim nasz budżet oraz ilość miejsca, którą możemy na niego przeznaczyć. Inne stoły sprawdzą się w szkole, inne w ośrodku wypoczynkowym, a jeszcze inne w prywatnym domu. Zawsze warto jednak wybierać sprzęt do tenisa stołowego najwyższej jakości. W ten sposób zadbamy o rozrywkę i bezpieczeństwo graczy, a także zapewnimy sobie wyposażenie, które przetrwa długie lata i dostarczy wiele radości kolejnym pokoleniom pasjonatów tego sportu.

SPECIAL FTINESS - NAJWIĘKSZY WYBÓR STOŁÓW DO TENISA

Tworząc naszą ofertę stołów tenisowych, zadbaliśmy o to, by każdy Klient znalazł w niej sprzęt odpowiadający jego potrzebom. Osoby szukające lekkich i przystępnych cenowo stołów do prywatnego domu z pewnością zainteresują stoły tenisowe JOOLA Mini, które są łatwe w transporcie i przechowywaniu, a dodatkowo zachwycają intensywnymi kolorami. W naszej ofercie znajdują się również stoły profesjonalne, w tym stoły umożliwiające grę indywidualną, a także stoły outdoorowe, idealne do parków i na szkolne dziedzińce.

PROFESJONALNE I AMATORSKIE STOŁY TENISOWE

Tenis stołowy to sport dla każdego, dlatego w naszej ofercie znajdziesz sprzęt zarówno dla profesjonalistów, jak i amatorów ping-ponga. Prowadząc klub tenisowy lub sportowy, wybierz profesjonalne stoły wyposażone w uchwyty na rakietki, regulowane oraz chowane siatki czy podajnik piłek usprawniający rozgrywkę. Decydując się na zakup stołu tenisowego w celach rekreacyjnych, postaw na bezpieczeństwo i wygodę – wybierz stół z zabezpieczonymi rogami, hamulcami przy kółkach oraz łatwym montażem, demontażem i transportem. Dzięki Specialfitness, będziesz mógł grać w tenisa stołowego gdzie tylko chcesz, na dowolnym poziomie. Sprawdź ofertę stołów tenisowych i postaw na jakość.