Hantle w profesjonalnej siłowni – jakie wybrać?

Hantle w profesjonalnej siłowni – jakie wybrać?

Decydując się na stworzenie profesjonalnej siłowni, musimy zmierzyć się z wieloma wyzwaniami. Zaczynając od odpowiedniego zagospodarowania wykupionej bądź wynajętej przestrzeni, na reklamie i promocji kończąc. Jest jednak jeden element, bez którego siłownia nie mogłaby istnieć – sprzęt. Profesjonalna siłownia musi zawierać rozbudowaną i jakościową strefę wolnych ciężarów. Są one nieodłącznym elementem treningu zarówno tych bardziej, jak i mniej zaawansowanych fanów aktywności fizycznej. Nie bez powodu w każdej siłowni znajdziemy hantle – uniwersalne wolne ciężary, nadające się do wielu ćwiczeń. Jak wybrać odpowiednie hantle do profesjonalnej siłowni?

Hantle regulowane

Jak sprostać wymaganiom wielu użytkowników? Oferując im możliwość dostosowania ciężarów. Z innych hantli i obciążeń skorzysta doświadczony kulturysta z długim stażem, a z innych osoba pierwszy raz ćwicząca na siłowni. Kupując hantle regulowane w zestawie, np. w sklepie Specialfitness, zapewniamy różnorodność naszym klientom – do gryfu dołączone są zaciski, a także talerze o różnych wagach. Decydując się na hantle regulowane, możemy tworzyć kombinacje ciężarów dzięki wielu talerzom o wadze od 0,5 kg do 5 czy 10 kg.

Hantle żeliwne, bitumiczne

Przed zakupem hantli do profesjonalnej siłowni, musimy zdecydować się na rodzaj ich obciążenia. Dzięki swojej trwałości i stosunku wielkości do wagi, popularnym od lat rozwiązaniem są hantle żeliwne. Materiał jest bardzo ciężki, przez co nawet duże obciążenia nie zajmują wiele przestrzeni. Dzięki prostej i wytrzymałej konstrukcji, są w stanie wytrzymać setki użytkowników dziennie przez kilka lat. Dlaczego więc możesz wybrać hantle bitumiczne? Są dużo bezpieczniejsze dla podłogi w sali treningowej – hantle żeliwne łatwo mogą uszkodzić parkiet czy posadzkę. Ponadto, hantle bitumiczne są znacznie tańsze. Chcąc zapewnić wybór sprzętu w profesjonalnej siłowni, najlepiej kupić zestaw hantli żeliwnych i bitumicznych – te drugie sprawdzą się przy ćwiczeniach początkujących osób. Są wypełnione masą piaskową i wykonane z tworzywa sztucznego – np. plastiku, przez co stanowią mniejsze zagrożenie w przypadku upadku lub uderzenia.

Hantle neoprenowe, winylowe czy gumowe

Profesjonalna siłownia to jednak nie tylko trening siłowy. O sylwetkę zadbasz także treningiem aerobowym, w którym wykorzystywane są hantle o dużo mniejszym obciążeniu. Takie hantle w twojej siłowni docenią zwłaszcza panie. Do treningu stosują one hantle o wadze od 0,5 kg do 5 kg. Aby zapewnić maksymalną wygodę treningu aerobowego lub początkującego treningu siłowego (bądź rozgrzewki), wyposaż swoją siłownię w hantle neoprenowe lub winylowe. Hantle neoprenowe są hantlami żeliwnymi, ale pokrytymi z zewnątrz materiałem – właśnie neoprenem. Zapewnia on stabilny uchwyt i zapobiega ślizganiu się w ręce. Dobrze leżą w mniejszych dłoniach. Natomiast hantle winylowe są wykonane z masy betonowej, natomiast ich powierzchnia jest zrobiona z winylu. Z reguły mają zakończenia ze żłobieniami, dzięki czemu nie turlają się po posadzce sali treningowej. Uchwyt jest nieco szerszy niż w przypadku hantli neoprenowych, więc lepiej sprawdzi się w większych dłoniach.