Korzyści jakie niesie ze sobą trening fizyczny

Korzyści jakie niesie ze sobą trening fizyczny

Trening fizyczny jest bodźcem, który kształtuje nasze ciało, zdrowie fizyczne i psychiczne. Nikomu nie trzeba tłumaczyć, jak zbawienny wpływ na samopoczucie ma ruch. Dlatego zachęcamy do systematycznego treningu – na siłowni lub w domu. Już po kilku pierwszych sesjach przekonasz się, jakie korzyści niesie za sobą trening fizyczny,

W zdrowym ciele zdrowy duch

Czy wiesz, że już w XVI wieku słynny lekarz Stefana Batorego powiedział: „ Ruch może zastąpić niemal każdy lek, ale żaden lek nie zastąpi ruchu ”. To zdanie nie straciło na aktualności. W dzisiejszych czasach większość z nas woli wybrać przejażdżkę autem, niż spacer. Warto pamiętać o tym, że coraz więcej chorób jest wynikiem braku aktywności ruchowej w naszym życiu.

Codzienny trening to gwarancja pozytywnych zmian

Pod wpływem regularnego wysiłku fizycznego zachodzi szereg zmian, które mają korzystny wpływ na cały organizm. Trening cardio lub regularne bieganie zwiększy pojemność oddechową Twoich płuc i wzmocni mięśnie odpowiedzialne za prawidłowe oddychanie. Bezpośrednią korzyścią jest np. brak zadyszki przy wchodzeniu po schodach, lepsze zaopatrzenie i wykorzystanie tlenu.

Trening cardio – recepta na zdrowe serce

Jeśli masz problemy z układem krwionośnym, trening cardio, a także trening siłowy poprawi objętość Twojego serca przez pompowanie większej ilości krwi podczas każdego uderzenia. Ponadto, systematyczny trening, choćby w domu, spowolni tętno i obniży ciśnienie tętnicze we krwi. Regularność w uprawianiu ćwiczeń fizycznych zapobiega niewydolności krążenia i chorobie wieńcowej. Korzyści jest znacznie więcej. Zadbaj o swoje zdrowie i zacznij ćwiczyć!

Trening wzmacniający mięśnie

Każdy rodzaj treningu – cardio, siłowy, sportowy, na redukcję lub nabranie masy – wzmocni Twoje mięśnie. Chcesz poprawić wydolność organizmu? Regularny trening sprawi, że osiągniesz sprawność w wykonywaniu codziennych czynności, lepsze dotlenienie i odżywienie włókien mięśniowych. Z czasem treningi będą sprawiać Ci mniej problemów, będziesz mógł dłużej i intensywniej ćwiczyć.

Silne mięśnie to sprawne kości

Zdrowy układ mięśniowy oddziałuje kształcąco na układ kostny, dzięki czemu kości i stawy są mocniejsze, a także znacznie lepiej funkcjonują. Osoba o silnym układzie mięśniowym jest mniej narażona na skręcenia stawów. Jeśli masz problemu z kręgosłupem, wiedz, że trening wzmacniający mięśnie kręgosłupa sprawi, że będzie on odciążony, wzmocniony, a co za tym idzie – przestanie sprawiać Ci ból.

Korzystny wpływ na zdrowie psychiczne

Zastanawiasz się, jak trening może wpływać na Twoje zdrowie psychiczne? To bardzo proste. Uprawiając sport pozbywasz się stresu, który negatywnie wpływa na Twoje samopoczucie. Niwelując stres, uwalniasz zbędne napięcie nerwowe. Trening fizyczny przyczynia się do wytwarzania endorfin – hormonów szczęścia, które automatycznie poprawią Twoje samopoczucie.

Dlatego tym bardziej zachęcam do systematycznej aktywności. Trening fizyczny rozpocznij od rozgrzewki . Jeśli chcesz polepszyć swoje samopoczucie – zacznij już dziś.