ROZGRZEWKA

ROZGRZEWKA

Rozgrzewka przed treningiem to najważniejsza część przygotowawcza podczas uprawiania sportu. Systematyczna rozgrzewka przed bieganiem obniży prawdopodobieństwo nabawienia się kontuzji podczas treningu. Jeśli chcesz, aby Twoje codzienne ćwiczenia przyniosły lepsze rezultaty – nie zapominaj o prawidłowej rozgrzewce.

Trening cardio to najlepsza rozgrzewka!

Zastanawiasz się, jaka rozgrzewka jest najbardziej skuteczna? Taka, która podniesie temperaturę Twojego ciała w szybkim czasie. Najprostszy do wykonania w domu lub w biegu jest trening cardio przed ćwiczeniami. Spróbuj wykonać:

Ile powinna trwać poprawna rozgrzewka?

Czas trwania rozgrzewki może być różny, ale średnio przyjmuje się, że dobra rozgrzewka zajmuje 15 minut. Jej celem jest pobudzenie Twojego organizmu do wysiłku fizycznego, przyspieszenie oddechu, a nawet lekka zadyszka. Podniesienie temperatury Twojego ciała wskazuje na to, że jesteś gotowy do treningu.

Rozpocznij dzień z rozgrzewką do muzyki

Jeśli ćwiczysz w domu, na Youtube znajdziesz wiele filmików instruktażowych, które pomogą Ci w przeprowadzeniu łatwej i przyjemnej rozgrzewki. Sprawdź ćwiczenia rozgrzewające dla początkujących i profesjonalną rozgrzewkę przed bieganiem. Dobrym sposobem na aktywne rozpoczęcie każdego dnia jest szybka rozgrzewka do Twojej ulubionej muzyki. Spróbuj już dziś, a nie pożałujesz!

Zainteresowały Cię nasze propozycje rozgrzewki? Dowiedź się więcej o korzyściach, jakie płyną ze stretchingu przed i po treningu!