Gryfy olimpijskie i sztangi

Wśród gryfów stworzonych z myślą o treningu z ciężarami na specjalną uwagę zasługują gryfy olimpijskie. Czym taki gryf różni się od tradycyjnego? Przede wszystkim grubością. Gryf olimpijski ma aż 50 mm średnicy, co sprawia, że jest odporniejszy na rozciąganie oraz innego rodzaju odkształcenia. Dzięki temu przy użyciu gryfu i hantli olimpijskich możesz nie tylko wykonywać treningi na większych ciężarach, lecz również jesteś mniej narażony na wszelkiego rodzaju wypadki.

Warto też wspomnieć o tym, że waga gryfu olimpijskiego jest dosyć wysoka. Klasyczny gryf męski ma długość 2,20 metra i waży 20 kg, a gryf damski jest o dziesięć centymetrów krótszy i waży 15 kg. To sprawia oczywiście, że sztanga olimpijska także jest cięższa od zwykłej.

Zobacz również produkty z kategorii ZACISKI DO GRYFÓW

Pokazano 1 - 15 z 15 produktów
Pokazano 1 - 15 z 15 produktów

Dlaczego warto wybrać gryf olimpijski?

Źle wykonany gryf może stać się przyczyną bolesnego urazu, a nawet trwałej kontuzji. Z gryfami olimpijskimi to ryzyko znacznie maleje, ponieważ są one poddawane specjalistycznym testom ultradźwiękowym i magnetycznym. Dlatego, jeżeli zależy Ci na bezpieczeństwie Twoim oraz osób odwiedzających Twoją siłownię lub klub fitness, powinieneś koniecznie zainwestować w tego rodzaju sprzęt.

Decydując się na gryfy olimpijskie, pamiętaj też o tym, że korzystanie z nich wymaga zakupu odpowiednich odważników, dopasowanych do ich wymiarów. Wszystkie rzeczy niezbędne do skompletowania zestawu ciężarów olimpijskich oferuje nasz sklep SpecialFitness!

Gryfy i sztangi olimpijskie oferowane przez nasz sklep

W naszym katalogu produktów znajdziesz nie tylko gryfy i sztangi, lecz również hantle, talerze i całe zestawy, dostosowane do wymogów zarówno profesjonalnych, jak i prywatnych siłowni. Wszystkie nasze produkty to wyroby najwyższej jakości, przy pomocy których przeprowadzisz niejeden efektywny trening. Co więcej, ich cena jest wyjątkowo przystępna!

Jeżeli więc zależy Ci zarówno na bezpieczeństwie, jak i zadowoleniu Twoich klientów, skorzystaj z naszych usług. Zapoznaj się z naszymi propozycjami i złóż zamówienie.