ŁAWKI DO BRZUSZKÓW Jest 9 produktów.

Chociaż jesteśmy już za półmetkiem lata, na summer body nie jest wcale za późno. Każdy z nas idąc na plażę, chciałby pochwalić się słynnym kaloryferem. Sześciopak na brzuchu jest często synonimem dobrze prezentującej się sylwetki zarówno u Pań, jak i u Panów. Oprócz odpowiedniej diety do zadowalających efektów potrzebne są ćwiczenia. Na siłowni najczęściej widzimy osoby wykonujące wznosy nóg lub brzuszki na ławeczce. To właśnie brzuszki, czyli skłony, uchodzą za ćwiczenie czyniące cuda dla mięśni brzucha. Dowiedz się, jak robić brzuszki na ławeczce, by sześciopak utworzył się jeszcze przed założeniem bikini i wyjściem na plażę.

DLACZEGO WARTO WYKORZYSTAĆ ŁAWECZKĘ DO BRZUSZKÓW?

Brzuszki można wykonywać w każdym miejscu. Wystarczy odrobinę płaskiej przestrzeni – podłoga, parkiet, trawa – i skłony ze spięciami brzucha mogą być dodatkiem do treningu. Warto oczywiście zadbać o amortyzację wobec twardego podłoża, ze względu na ochronę kręgosłupa oraz wygodę podczas ćwiczenia.

Jednak nie bez powodu w każdej siłowni znajdują się ławki do brzuszków. Wiele osób zastanawia się, jak robić brzuszki, aby poprawić efekty – często wystarczy skorzystać z ławeczki. Co konkretnie gwarantuje robienie brzuszków na ławeczce?

 • Stabilizacja – dzięki uchwytom na nogi możesz skupić się całkowicie na prawidłowym wykonaniu spięć brzucha. Nie martw się o zsuwające się stopy, spadanie z ławeczki, czy niedostateczny kąt w stawie kolanowym.
 • Efektywność – to mocno zależy od wariantu ławeczki do brzuszków Niemniej, skośna ławka do brzuszków powoduje, że przy ćwiczeniu działa dodatkowe obciążenie – grawitacja. Te dodatkowe centymetry i kąt nachylenia podłoża robią ogromną różnicę w długofalowym treningu brzucha. Jest po prostu intensywniejszy.
 • Uniwersalność – chociaż jest to ławeczka do brzuszków, może służyć jako sprzęt do wielu innych ćwiczeń. Przykładowo, na mięśnie brzucha można z jej pomocą wykonywać przyciągnięcia nóg do klatki piersiowej lub ich wznosy. Przyda się także we wszelkiego rodzaju treningach z hantlami – wiosłowaniem, wznosami, wyciskaniem, czy przysiadami na jednej nodze.
 • Kompaktowość – ławeczka do brzuszków jest składana, przez co nie musi zajmować dużo miejsca. Doskonale sprawdzi się jako sprzęt również w siłowni domowej.

Tak naprawdę ćwiczenia na brzuch mogą zyskać na intensywności i wygodzie dzięki dobrze wybranej ławeczce do brzuszków. Sprawdź, jak ćwiczyć brzuszki na ławce, by cieszyć się płaskim, umięśnionym brzuchem.

JAK ĆWICZYĆ BRZUSZKI NA ŁAWCE? KRÓTKI PORADNIK

Istnieje kilka zasad, do których musimy stosować się podczas robienia brzuszków na ławeczce. Mają na celu nie tylko poprawę jakości ćwiczeń, czyli poprawę ich efektów, ale też bezpieczeństwo. Niepoprawne wykonywanie brzuszków może stanowić przyczynę urazów kręgosłupa. Jak robić brzuszki na ławce?

 • Ułóż się plecami na ławeczce, tak, by plecy do niej przylegały.
 • Stopy włóż w przestrzeń za uchwytami i upewnij się, że są stabilnie zablokowane.
 • Zegnij nogi tak, by kąt w stawie kolanowym wynosił 90 stopni.
 • Napnij mięśnie brzucha.
 • Wykonaj spięcie brzucha, próbując dotknąć klatką piersiową swoich kolan.

Pamiętaj, by ruch wychodził z Twojego tułowia, czyli mięśni głębokich brzucha. Skłon nie powinien być zapoczątkowany przez szarpnięcie szyją lub głową w kierunku nóg. Może to prowadzić do urazów kręgosłupa szyjnego i mięśni przylegających do niego. Nie próbuj także dotknąć klatką piersiową nóg – pojawi się opór, nie należy forsować tego ruchu. Ważne, by pierwszy ruch, czyli skłon do nóg był bardziej dynamiczny, natomiast opuszczenie się na ławeczkę wolniejsze, kontrolowane. Wówczas mięśnie brzucha pracują intensywniej, przez co efekty będą bardziej okazałe.

DOBRZE WYBIERZ ŁAWECZKĘ – SKOŚNĄ LUB PROSTĄ

Powiedzieliśmy już sobie, dlaczego i jak ćwiczyć brzuszki na ławeczce. Zanim jednak przejdziemy do pracy nad naszym kaloryferem i plażową formą, trzeba wybrać i zakupić odpowiednią ławeczkę. Ławeczki do brzuszków dzielimy na kilka rodzajów, a każdy z nich prezentuje inne cechy:

 • Ławeczka do brzuszków prosta – prosta konstrukcja, która ma na celu przytrzymać nogi i pozwolić wykonać brzuszki, brak możliwości regulacji.
 • Ławeczka do brzuszków skośna regulowana – to udoskonalona wersja ławeczki prostej, która pozwala dostosować nachylenie ławeczki względem ziemi, przez co mamy wpływ na intensywność wykonywanych brzuszków
 • Ławeczka wielofunkcyjna – bardziej skomplikowana konstrukcja, która pozwala na wykonywanie wielu rodzajów ćwiczeń, skłonów i brzuszków

Sprawdź również kategorię: ŁAWKI SCOTTA (MODLITEWNIK)

Pokazano 1 - 9 z 9 produktów
Pokazano 1 - 9 z 9 produktów