Firmowy wyjazd integracyjny na sportowo – co będzie Ci potrzebne?

Firmowy wyjazd integracyjny na sportowo – co będzie Ci potrzebne?

Aktywność fizyczna może być doskonałym sposobem na zbudowanie wartościowych relacji między pracownikami. Może, ale nie musi. Niestety bardzo wiele firm popełnia poważny błąd, zmuszając swoich pracowników do brania udziału w grach i zabawach, które niekoniecznie cieszą się dużą popularnością. W takim przypadku zaplanowany wyjazd team buildingowy ma spore szanse odnieść efekt całkowicie odwrotny do zamierzonego. Żeby pomóc Ci tego uniknąć, przygotowaliśmy dla Ciebie kilka sportowych propozycji na udany firmowy wyjazd integracyjny i nie tylko, dzięki którym Twoi pracownicy spędzą czas przyjemnie i pożytecznie!

Dlaczego warto organizować spotkania i wyjazdy team buildingowe?

Jakie zalety ma firmowa sportowa integracja? Przede wszystkim pozwala nawiązać kontakty pracownikom na różnych stanowiskach i różnych szczeblach. Podczas wspólnej zabawy zacierają się granice pomiędzy dyrektorem generalnym a stażystą i każdy ma szansę przekonać się, że osoba, którą do tej pory codziennie mijał w drodze do windy, jest fantastycznym człowiekiem. Dzięki temu poprawie ulegają relacje w zespole, a tym samym – ogólna atmosfera w pracy. Taki wyjazd, nawet najkrótszy:

  • podniesie morale pracowników,
  • poprawi ich zdolność do wzajemnej komunikacji,
  • zbuduje zaufanie w grupie,
  • pozwoli uczestnikom lepiej się poznać,
  • zwiększy przywiązanie pracowników do firmy.

Nie wspominając już o tym, że sportowy wysiłek to nic innego, jak aktywny wypoczynek, który pozwoli się pracownikom dotlenić i odstresować!

Jak zaplanować aktywności dla pracowników?

Planując sportowy wyjazd integracyjny dla pracowników, warto wybierać aktywności uniwersalne, dzięki którym każdy, niezależnie od stopnia sprawności fizycznej, będzie mógł brać udział w zabawie. Taką rozrywką jest na przykład paintball, w którym ważna jest nie tylko siła czy szybkość, ale przede wszystkim spryt oraz umiejętność myślenia przyczynowo-skutkowego.

Dużą popularnością cieszą się także gry terenowe, które — podobnie jak paintball — wymagają różnych umiejętności. Taka zabawa łączy umiejętność logicznego myślenia i rozwiązywania zagadek ze sprawnością fizyczną, co sprawia, że żaden z Twoich pracowników nie będę się nudzić!

Warto też zastanowić się nad stworzeniem firmowej drużyny koszykówki, siatkówki czy piłki nożnej. Dzięki temu będzie można organizować międzyfirmowe turnieje, które sprzyjają nie tylko integracji pomiędzy Twoimi pracownikami, lecz również umożliwiają nawiązywanie nowych kontaktów.

Świetnym rozwiązaniem są też różnego rodzaju sportowe wyjazdy integracyjne o charakterze warsztatów. Doskonałym pomysłem mogą być zajęcia jogi połączone z nauką zdrowego gotowania czy górski rajd. Wystarczą maty lub wygodne buty! Taki wyjazd może mieć również charakter nagrody dla wyróżniających się pracowników.

Jeśli brakuje Ci czasu lub środków na zorganizowanie kilkudniowego wyjazdu, doskonale sprawdzą się też wszelkie gry i zabawy integracyjne dla pracowników. W sieci znajdziesz mnóstwo inspiracji, a także sporo firm, które zajmują się organizacją tego typu imprez.

Udostępnij ten wpis