PIŁKI GIMNASTYCZNE Jest 7 produktów.

Piłka do ćwiczeń to uniwersalne narzędzie, z którego mogą korzystać kobiety i mężczyźni w każdym wieku. Na rynku akcesoriów sportowych znaleźć można je w rozmaitych rozmiarach, kształtach i fakturach, dzięki czemu można lepiej dopasować te produkty do własnych potrzeb. Na stronie Special Fitness znajdziesz piłki fitness zarówno do użytku prywatnego, jak i profesjonalnego.

Jakie są rodzaje piłek gimnastycznych?

Wśród akcesoriów fitness piłka gimnastyczna zajmuje bardzo ważne miejsce. Najczęściej wykorzystuje się ją do wykonywania prostych ćwiczeń rozciągających, rozluźniających i wzmacniających wybrane grupy mięśniowe. Jej uniwersalność pozwala także na użycie jej podczas rehabilitacji, a nawet w trakcie pierwszej fazy porodu u kobiet.

Istnieje kilka rodzajów piłek fitness, w tym m.in.:

 • klasyczne - wykonane z materiałów antypoślizgowych (najczęściej guma PCV). Ich średnica oscyluje w zakresie od 55 cm do 75 cm. Mogą być bardziej lub mniej wytrzymałe, co uzależnione jest od grubości materiału. Warto dobrać je indywidualnie do wzrostu, co ułatwi wykonywanie ćwiczeń fizycznych;
 • z wypustkami - są idealne do ćwiczeń korekcyjnych i automasażu. Wypustki mogą być różnych kształtów i rozmiarów;
 • ABS - w wyglądzie przypominają piłki klasyczne. Tym, co je wyróżnia jest tworzywo, jakim jest pianka ABS. Z tego też względu są one znacznie trwalsze i bezpieczniejsze, ponieważ na wypadek przebicia, dochodzi do stopniowej utraty powietrza (w przeciwieństwie do efektu pękania balona w przypadku piłek klasycznych);
 • z uchwytami - jak sama nazwa wskazuje, piłki do ćwiczeń wyposażone są w jeden lub dwa uchwyty. Z reguły korzystają z niej dzieci podczas zabawy;
 • w typie “fasolka” - mają podłużny kształt (tradycyjny modele o rozmiarach 45x90 cm) i stosowane są w profesjonalnych gabinetach fizjoterapeutycznych i rehabilitacyjnych.

Zalety ćwiczenia z piłką gimnastyczną

Ćwiczenia z piłką gimnastyczną mogą być zarówno łatwe, jak i o większym stopniu intensywności. Należy dobierać je do własnych możliwości, tak aby nie narazić się na kontuzje. Największą zaletą z ich wykorzystywania jest to, że podczas treningów angażowane są mięśnie głębokie, co często nie jest możliwe podczas tradycyjnej sesji na siłowni z wykorzystaniem sprzętów.

Nie sposób nie wspomnieć także o tym, że trening z piłką gimnastyczną:

 • poprawia siłę mięśniową wybranych partii ciała,
 • pozwala na poprawę zdolności utrzymania równowagi,
 • redukuje nadmierną tkankę tłuszczową (przy systematycznych ćwiczeniach),
 • zmniejsza napięcie mięśni spowodowane m.in. długotrwałą pracą przy komputerze,
 • relaksuje i pomaga pozbyć się napięć spowodowanych stresem,
 • zmniejsza dolegliwości bólowe w obrębie różnych odcinków kręgosłupa,
 • przynosi ulgę w przypadku bólów stawowych (bez ich obciążania).

Pierwsze treningi z piłką powinny odbyć się pod okiem doświadczonego trenera lub fizjoterapeuty. Tylko wówczas zyska się pewność zachowania prawidłowych pozycji, które nie obciążają kręgosłupa i stawów.

Sprawdź również kategorię: MATY GIMNASTYCZNE

Pokazano 1 - 7 z 7 produktów
Pokazano 1 - 7 z 7 produktów