SKAKANKI Jest 3 produktów.

Skakanka to bardzo proste urządzenie, które świetnie sprawdza się w treningu kondycyjnym. Już kilkanaście minut intensywnego skakania dziennie, pomoże nam szybko schudnąć i umożliwi wzmocnienie wytrzymałości oraz wydolności organizmu.

W dzieciństwie skakanka kojarzyła nam się ze wspaniałą zabawą, u osób dorosłych stanowi przyrząd sportowy, który można wykorzystać w tygodniowym planie treningowym.

Co daje nam skakanie na skakance?

Skakanka świetnie sprawdza się podczas cyklu redukcyjnego u osób, które chcą pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej. Już 30 minut skakania w wysokim tempie stanowi możliwość zrzucenia nawet 300 kcal. Co więcej, skakanie poprawi wygląd naszych ud, łydek oraz ramion i wpłynie korzystnie na wytrzymałość organizmu.

Intensywny trening na skakance przyspieszy tempo i poprawi krążenie. Dzięki regularnym ćwiczeniom uelastycznimy stawy i wzmocnimy całe ciało. Skakanie na skakance to również świetny sposób na poprawę metabolizmu, co ściśle wiąże się z szybszym odchudzaniem. Co więcej, skakanka jest niedroga i możemy ją wykorzystać zarówno na siłowni, jak i na domowym podwórku.

Jak często skakać na skakance?

Częstotliwość skakania powinna zależeć od wyznaczonego przez sportowca celu oraz ogólnego planu treningowego. Możemy włączyć ćwiczenia na skakance jako trening cardio raz w tygodniu lub skakać co drugi dzień po ok. 30 minut dla wzmocnienia formy i wymodelowania sylwetki. Jeżeli zależy nam na rozbudowanym, ale i wyrzeźbionym ciele, trening na skakance najlepiej połączyć z ćwiczeniami siłowymi.

Skakanka dla sportowca pozwoli na urozmaicenie treningów i umożliwi wykonanie planu w krótkim czasie. Jest to sprzęt, na który każdy może sobie pozwolić. Na pewno przyda się w ekwipunku sportowca, zarówno jako produkt na rozgrzewkę, jak i sprzęt właściwy do treningu.

Jak wybrać dobrą skakankę?

Profesjonalne skakanki dla sportowców mogą różnić się od siebie wagą, wykonaniem, usztywnieniem nadgarstków oraz długością. W zależności od tego, czy trenujemy dla przyjemności, czy stajemy do zawodów, możemy uznać inny model za bardziej odpowiedni dla naszych potrzeb.

Nowoczesne skakanki od sprawdzonych producentów zawierają w sobie wszystko, czego może wymagać osoba, której celem jest nie tylko zrzucenie tkanki tłuszczowej, ale również zachowanie masy mięśniowej.

  • nowoczesne systemy rotacji;

  • optymalne uchwyty, idealnie dopasowujące się do rąk;

  • skakanki z możliwością dopasowania cięższych linek;

  • usztywnienia dla nadgarstków.

Skakanka treningowa – dla kogo?

Ze skakanki korzystają już dzieci, bawiąc się wesoło na dworze. Skakanka dla sportowców różni się oczywiście od skakanki dziecięcej, jednak pozwala na równie wspaniałą zabawę, przy jednoczesnym zadbaniu o kondycję fizyczną oraz smukłą sylwetkę.

Z profesjonalnych skakanek mogą korzystać już osoby początkujące. Przygodę z tym sprzętem zaczynać można od skakanki lekkiej, z dopasowanymi uchwytami. Niektórzy wykorzystują skakanki głównie jako ekwipunek na rozgrzewkę przed treningiem głównym, choć jest to sprzęt coraz częściej stosowany także przy ćwiczeniach kondycyjnych.

Skakanka to produkt idealny zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Pomimo prostoty wykonania pozwala na osiąganie wyższych poziomów kondycyjnych w lepszy i szybszy sposób niż standardowa bieżnia czy rowerek stacjonarny. Każda osoba może dostosować tempo skakania do własnych możliwości, zwiększając je wraz ze wzrostem wytrzymałości fizycznej.

Sprawdź również kategorię: WAŁKI I ROLLERY

Pokazano 1 - 3 z 3 produktów
Pokazano 1 - 3 z 3 produktów