Sala rehabilitacyjna dla dzieci – wyposażenie placówki rehabilitacyjnej

Sala rehabilitacyjna dla dzieci – wyposażenie placówki rehabilitacyjnej

Każda sala rehabilitacyjna powinna być odpowiednio przystosowana do prowadzenia zajęć. Szczególne wymagania dotyczą miejsca, w których ćwiczenia wykonywane są przez dzieci. Dobierając odpowiednie wyposażenie sali, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na jakość produktów oraz sprawdzić, czy materiały użyte na etapie produkcji dopuszczone są do używania także przez najmłodszych. Dowiedz się, jak wyposażyć salę rehabilitacją dla dzieci, aby możliwe było bezpieczne prowadzenie zajęć zarówno indywidualnych, jak i grupowych.

Przede wszystkim bezpieczeństwo

Dobierając wyposażenie sali rehabilitacyjnej, zwróć szczególną uwagę na zachowanie bezpieczeństwa. W tej kwestii chodzi nie tylko o to, aby wykonywanie ćwiczeń było na wysokim poziomie oraz pod okiem specjalisty. Istotna jest także wysoka jakość poszczególnych elementów wyposażenia. Które produkty są niezbędne na każdej sali zabaw? Maksymalne bezpieczeństwo podczas ćwiczeń zapewniają materace. Wśród oferowanych produktów możesz zdecydować przede wszystkim o ich wielkości, dzięki czemu materace idealnie dopasujesz do posiadanego sprzętu. Ważna jest jednak nie tylko wielkość, ale również grubość oraz stopień twardości materacy. Jeżeli zależy nam na oszczędności miejsca, możemy zdecydować się także na wariant składany. Do najczęściej wybieranych materacy należą twarde oraz miękkie o grubości 5 cm lub 10 cm.

Niezbędny sprzęt do rehabilitacji

Bez względu na to, jakie ćwiczenia będą odbywać się na sali rehabilitacyjnej, należy wyposażyć ją w niezbędny sprzęt. Do najbardziej popularnych elementów należą drabinki oraz piłki lekarskie. W jaki sposób sprawdzą się one w miejscu, gdzie mają ćwiczyć dzieci? Przy wyborze sprzętu weź pod uwagę nie tylko cel rehabilitacji, ale także potrzeby i zainteresowania najmłodszych. Dzieci uwielbiają się podciągać, dlatego wszelkiego rodzaju ćwiczenia na drążkach będą wykonywały z przyjemnością. Piłki lekarskie świetnie spełniają natomiast nie tylko swoją funkcję rehabilitacyjną, ale także pomagają w ćwiczeniach relaksacyjnych i oddechowych. Sprzęt ten doskonale sprawdzi się także do diagnostyki. Testy i ćwiczenia równoważne bardzo łatwo wykonać jest właśnie na piłce. Bogaty wybór drabinek i piłek lekarskich znajdziesz oczywiście w naszym sklepie. Oferowane produkty zostały dobrane w taki sposób, aby każdy terapeuta mógł dopasować asortyment do swoich potrzeb. Możesz zdecydować nie tylko o ciężarze piłek, ale również o ich kształcie i kolorze. Dzięki temu wykonywane ćwiczenia będą jeszcze bardziej precyzyjne, a co za tym idzie skuteczne.

Wybierz praktyczne i wygodne w użyciu taśmy

Jeżeli prowadzone przez Ciebie zajęcia opierać się będą na ćwiczeniach z oporem, ale chcesz móc w pełni go kontrolować, koniecznie rozważ zakup praktycznych taśm. Stanowią one ciekawą alternatywę dla klasycznych ciężarków i mogą być stosowane także przez dzieci. Co więcej, taśmy zajmują niewiele miejsca, dzięki czemu ich przechowywanie nie będzie stanowiło dla Ciebie żadnego problemu. Bardzo często wykorzystywane są one w początkowej fazie rehabilitacji, kiedy siła mięśniowa nie pozwala jeszcze na wykonywanie ćwiczeń z większym obciążeniem. Jednocześnie ich stosowanie bazuje nie tylko na samym oporze. Dodatkową trudność podczas ćwiczeń stanowi zadbanie o koordynację. Mimo iż siłowo nie stawiają znacznego oporu, to i tak prowadzą do dużego wysiłku przez angażowanie do ćwiczeń zdecydowanie większej partii mięśni niż w przypadku klasycznych ciężarków.

Sprzęt do rehabilitacji dla dzieci idealny do ćwiczeń w grupach

Planujesz prowadzić zajęcia nie tylko indywidualnie, ale także w grupie? W takim razie koniecznie rozważ zakup praktycznych i wygodnych karimat. Maty gimnastyczne uwielbiane są przez dzieci, niewiele kosztują, są łatwe w konserwacji oraz nie zabierają dużo miejsca. Bogata oferta kolorystyczna sprawia, że Twoja sala rehabilitacyjna może bardziej przypominać miejsce zabaw. Niewątpliwą zaletą mat jest także ich doskonała amortyzacja oraz świetna przyczepność do podłoża. Czynniki te powodują, że podczas wykonywania ćwiczeń zapewniasz dziecku nie tylko maksimum komfortu, ale i bezpieczeństwa. Z punktu widzenia prowadzonych zajęć istotne jest także, że maty mają niską pamięć kształtów. Dzięki temu nie ulegają trwałym odkształceniom i szybko powracają do pierwotnego wyglądu. Maty do ćwiczeń świetnie sprawdzą się również wtedy, gdy planujesz poszerzyć ofertę o zajęcia dla dzieci w plenerze. Struktura tego produktu umożliwia korzystanie z niego nie tylko wewnątrz, ale także na zewnątrz. W przypadku zabrudzeń maty do ćwiczeń możesz uprać w pralce, dzięki czemu są zawsze higienicznie czyste.