Twoje dziecko całymi dniami przesiaduje przed komputerem? Zaktywizuj je!

Twoje dziecko całymi dniami przesiaduje przed komputerem? Zaktywizuj je!
Twoje dziecko całymi dniami przesiaduje przed komputerem, telewizorem albo po prostu nad książkami?
Zaktywizuj je!

Jako nauczyciel przedszkolny i wczesnoszkolny z zawodu, wiem doskonale, jak ogromne znaczenie dla młodego człowieka ma ruch i dobra zabawa. Nie tylko chodzi tu o poprawną postawę, sprawność fizyczną czy zdobywane medale na zawodach sportowych. Ruch w dużej mierze kształtuje także psychikę naszych dzieci.

Trochę teorii z tego zakresu:
Aktywność ruchowa jest swoistym regulatorem procesów organicznych młodego organizmu. Stymuluje i wspomaga rozwój fizyczny, motoryczny, intelektualny, psychiczny i również społeczny. Kompensuje nadmierne unieruchomienie związane z nauką w szkole, odrabianiem w domu lekcji czy pracy przy komputerze. Zapobiega zaburzeniom rozwoju i zdrowia, zwłaszcza otyłości i osteoporozie.

A teraz z trochę praktycznych wskazówek:
Ćwiczysz w domu? Świetnie! Zaproś swoje dziecko do wspólnego treningu.
Nie jesteś zwolennikiem aktywności fizycznej? Zmień to! I daj dobry przykład swoim pociechom.

Gwarantuję, że wspólne ćwiczenia dają ogromną ilość uśmiechu i wspaniałej zabawy! Ty pielęgnujesz bliskie relacje z dzieckiem, a jednocześnie Twoje dziecko świetnie się bawi i przede wszystkim zażywa ruchu, tak bardzo potrzebnego dla jego prawidłowego rozwoju.

Powtórzę się, ale... PRZYJEMNE Z POŻYTECZNYM! Połączenie najlepsze pod słońcem.

Oczywiście możesz posłać swoje dziecko na zajęcia fitness czy lekcje tańca. Ale, po pierwsze to kosztuje, po drugie mogą wyniknąć problemy natury logistycznej, po trzecie spędzisz mniej czasu ze swoim dzieckiem, po czwarte jedno z drugim w sumie wcale też nie musi się wykluczać! Może wspólne ćwiczenia z dzieckiem staną się również Twoją motywacją do systematycznych treningów?

Owszem, uczestnictwo dzieci w różnych grupach i drużynach sportowych jest jak najbardziej wskazane! Nowi przyjaciele i pięknie rozwijająca się odporność psychiczna na porażki i trudności dnia codziennego. Ale jeśli Twoje dziecko woli ćwiczyć z Tobą w domowym zaciszu, zorganizuj mu KĄCIK AKTYWNOŚCI. Wystarczy zaopatrzyć się w różne akcesoria fitness dla dzieci. Takie jak piłka gimnastyczna, materac, drabinka gimnastyczna "Maluszek", mata do ćwiczeń, skakanka, hula hoop albo np. dziecięcy worek bokserski. Jednorazowa inwestycja, która może przynieść ogromne korzyści zarówno dla Ciebie jak i Twoich dzieci. Poza tym część z akcesoriów możesz wykorzystać również do swoich treningów, i odwrotnie.

Nie czekaj bezczynnie, do momentu, aż usłyszysz narzekanie na bolący kręgosłup czy drętwienie rąk. Dzieci w dzisiejszych czasach muszą dźwigać duży ciężar tego świata, i dosłownie i w przenośni. Pomóż im dorosnąć w zdrowiu i dobrej kondycji, zanim będzie za późno!