ATLASY DO ĆWICZEŃ Jest 19 produktów.

Atlas do ćwiczeń to uniwersalne i wielofunkcyjne urządzenie, które stanowi podstawowe wyposażenie siłowni i klubów fitness. Osoby prywatne, które dysponują odpowiednio dużą przestrzenią, mogą również korzystać z niego w warunkach domowych.

Atlas treningowy ułatwia zaplanowanie różnorodnego treningu, dopasowanego do indywidualnych potrzeb. Dobrej jakości urządzenie zastępuje kilka innych i pomaga rozwijać różne grupy mięśniowe, wysmuklić sylwetkę i zgubić nadprogramowe kilogramy.

W Special Fitness znaleźć można szeroki wybór wielofunkcyjnych urządzeń do ćwiczeń w domu i w profesjonalnych siłowniach. Masz pytania lub potrzebujesz pomocy? Napisz do nas, a pomożemy Ci w wyborze.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie atlasu do ćwiczeń?

Atlas do ćwiczeń z powodzeniem zastępuje kilka mniejszych urządzeń, dlatego też w pierwszej kolejności warto zastanowić się, na jakich efektach nam zależy. Na rynku dostępne są atlasy treningowe zarówno w wersjach minimalistycznych (podstawowych), jak i bardziej rozbudowane.

Nie mniej ważne jest zwrócenie uwagi na:

  • rozmiar - musi być on dopasowany do powierzchni, na której będzie stał atlas do ćwiczeń. Warto pamiętać, że aby ćwiczenia wykonywane były w warunkach komfortowych, a przede wszystkim bezpiecznie, konieczne jest zadbanie o swobodę wykonywania ruchów;
  • limit obciążeń - mowa tutaj o maksymalnej masie osoby ćwiczącej;
  • marka - w praktyce im bardziej renomowana, tym lepiej. Jest to związane z faktem, że najlepsze firmy projektują swój sprzęt po uprzedniej konsultacji ze specjalistami w dziedzinie kulturystyki i fitness;
  • cena - nie da się ukryć, że droższe modele atlasów treningowych na ogół wykonane są z dobrej jakości materiałów, a to przekłada się bezpośrednio na bezpieczeństwo, co zmniejsza ryzyko kontuzji. Tańsze sprzęty psują się znacznie szybciej, są bardziej podatne na uszkodzenia mechaniczne (w tym pęknięcia poszczególnych elementów) i dlatego zakup droższego, będzie lepszą inwestycją.

Dobrze jest, gdy pod atlasem do ćwiczeń położona jest mata. Spełnia ona funkcję ochronną przed uszkodzeniami parkietu.

Zalety i wady atlasów do ćwiczeń

Sprzęty, jakimi są atlasy do ćwiczeń, uznawane są za jedne z najbardziej uniwersalnych i dlatego też cieszą się dużą popularnością wśród właścicieli klubów fitness i słowni. Jak każde urządzenie mają swoje zalety i wady. Warto rozważyć je przed dokonaniem zakupu. Do największych ich zalet zaliczyć można:

  • możliwość trenowania na różne partie mięśni;
  • ustawienie wielkości obciążeń dopasowanych do potrzeb;
  • nie trzeba ćwiczyć na nich z asekuracją trenera personalnego;
  • dobry dla osób początkujących, jak i zaawansowanych;
  • bezpieczeństwo wykonywanych ćwiczeń.

Największymi wadami atlasów treningowych są bez wątpienia ich gabaryty i waga. Wymagają jednak nieco więcej przestrzeni niż popularny rowerek treningowy, czy też bieżnia. Są także ciut droższe. Wysoka cena jest bezpośrednio związana z wielofunkcyjnością i uniwersalnością.

Sprawdź również kategorię: KLATKI TRENINGOWE

Pokazano 1 - 19 z 19 produktów
Pokazano 1 - 19 z 19 produktów