OBCIĄŻENIA OLIMPIJSKIE Jest 59 produktów.

Wybierając obciążenia warto zaopatrzyć się w obciążenie olimpijskie – są to jedyne obciążenia wystandaryzowane, pozwalające na precyzyjny pomiar swoich osiągnięć i treningowych możliwości. Decydując się na obciążenia olimpijskie mamy pewność, że dopasujemy do nich profesjonalny gryf olimpijski, powszechnie dostępny w rynkowej ofercie wielu producentów. Gryf olimpijski ma średnicę 50 mm, jest najpopularniejszym gryfem na rynku i stanowi niezbędny element wyposażenia każdej profesjonalnej siłowni. Producenci obciążeń, które nie spełniają określonych wymagań, dotyczących poszczególnych parametrów, nie mogą posługiwać się tą nazwą toteż warto zwrócić na nią szczególną uwagę.

Dobierając obciążenie do gryfu należy wybierać talerze o średnicy odpowiadającej średnicy gryfu lub też o średnicy nieznacznie od niego większej. W przypadku zbyt dużej różnicy talerz będzie się jednak zsuwał ze sztangi oraz dzwonił podczas wykonywania ćwiczeń

JAKIE WYMAGANIA MUSZĄ SPEŁNIAĆ OBCIĄŻENIA OLIMPIJSKIE?

Waga obciążeń olimpijskich powinna mieścić się w odchyleniu 2% od nominalnej wartości. Jeżeli odchylenie jest większe, mamy do czynienia z produktami niskiej jakości. Otwór talerza dopasowany jest do gryfów olimpijskich, toteż średnica wewnętrzna powinna wynosić pomiędzy 50 a 51 mm. Kolorystyka talerzy powinna być zgodna z wymogami technicznymi IWF, czyli Międzynarodowego Związku Podnoszenia Ciężarów.

Jeżeli decydujemy się na wybór kolorowych talerzy, powinniśmy zwrócić uwagę na to, by każdemu ciężarowi przyporządkowana była barwa, symbolizująca jego wagę. Talerze o wadze 10 kg mają kolor zielony, 15 kg – żółty, 20 kg – niebieski, a 25 kg – czerwony.

RODZAJE OBCIĄŻEŃ OLIMPIJSKICH - WYPOSAŻENIE SIŁOWNI

Wyróżnić można 3 podstawowe rodzaje obciążeń olimpijskich – obciążenia pełne (talerze całościowe), obciążenia z otworami (typu „kierownica”) oraz obciążenia gumowane (typu „bumper”).

Wśród obciążeń pełnych znajdują się zarówno talerze żeliwne, jak i bitumiczne czy kompozytowe. Obciążenia typu „kierownica” są to często obciążenia żeliwne pokrywane gumą, z otwartymi uchwytami na dłonie. Uchwyty w obciążeniach tego typu pozwalają nie tylko na szybką i wygodną zamianę obciążeń na gryfie, ale dodatkowo umożliwiają samodzielne, niezależne od gryfu, wykorzystanie talerza w roli sprzętu do ćwiczeń siłowych. Dzięki zastosowanym uchwytom obciążenia tego typu z powodzeniem zastąpić mogą w wielu ćwiczeniach hantle lub sztangielki. Obciążenia typu „bumper” są to najczęściej talerze ze stali nierdzewnej, pokryte grubą warstwą gumy, która podnosi ich odporność na uszkodzenia mechaniczne, jednak przede wszystkim absorbuje uderzenia, sprawiając, że sprzęt podczas upadku nie niszczy podłoża. Obciążenia tego typu znajdują zastosowanie w boxach do crossfitu, w dynamicznym treningu wytrzymałościowym, w którym ciężar jest często upuszczany na podłogę.

Sprawdź również kategorię: STOJAKI NA OBCIĄŻENIA 

na stronie
Pokazano 1 - 48 z 59 produktów
Pokazano 1 - 48 z 59 produktów