DRABINKI GIMNASTYCZNE  Jest 21 produktów.

Drabinka gimnastyczna jest spotykana nie tylko na szkolnych boiskach, ale także w siłowniach, fitness klubach i coraz częściej także w domach. Stanowi podstawowe wyposażenie gabinetów fizjoterapeutycznych i rehabilitacyjnych. Co ciekawe, w ostatnich latach zaczęła pełnić nie tylko rolę pomocy w ćwiczeniach fizycznych, ale także funkcję ozdobną. Drabinki gimnastyczne są równie chętnie wybierane przez kobiety, jak i mężczyzn.

W Special Fitness znajdziesz wiele rodzajów drabinek gimnastycznych, zarówno w wersji podstawowej, oraz rozbudowanej.

Uniwersalność drabinek do ćwiczeń

Drabinka gimnastyczna to uniwersalna pomoc w wielu ćwiczeniach, zarówno dla dzieci, osób dorosłych, jak i seniorów. Na rynku dostępne są w kilku wariantach kolorystycznych, wykonane z rozmaitych tworzyw i o różnych rozmiarach.

Czym jest drabinka do ćwiczeń? Najprościej, jest to zbiór szczebelków połączonych z pionowymi poprzeczkami. W większości przypadków wykorzystuje się ją do ćwiczeń ogólnorozwojowych, poprawiających koordynację ruchową, wzmacniających plecy i ręce. Montowane w domu, mogą być nie tylko doskonałym urządzeniem do treningu, ale także wspólnej zabawy z dziećmi.

Co więcej, w klubach fitness, drabinki są dobrym pomysłem na wykonanie kilku prostych ćwiczeń po zakończonym treningu. Pozwoli to na rozciągnięcie i zrelaksowanie wybranych partii mięśniowych np. nóg, grzbietu i pleców. Bez dokładnego stretchingu bardzo łatwo o kontuzję.

Czym kierować się podczas zakupu drabinki do ćwiczeń?

Pierwszym kryterium wyboru rodzaju drabinki gimnastycznej powinien być materiał jej wykonania. Najczęściej są one drewniane lub metalowe. Czasami również można znaleźć drabinkę wykonaną z dwóch tych tworzyw.

Zaletą drabinki do ćwiczeń drewnianej jest z pewnością jej mniejsza waga. Jest ona również znacznie przyjemniejsza w dotyku. Takie rozwiązanie rekomendowane jest zwolennikom ekologii i naturalnego wyglądu. To one wybierane są najczęściej do rehabilitacji i ćwiczeń w domowym zaciszu.

Drabinki treningowe wykonane ze stali są bardziej wytrzymałe niż drewniane, jednak mogą być mało przyjemne w dotyku. Niektóre z nich mogą być wyposażone w dodatkowe akcesoria urozmaicające trening np. ławeczki, poręcze itp. Modele metalowe wybierane są głównie do profesjonalnych siłowni.

Jak ćwiczyć przy pomocy drabinki gimnastycznej?

Dzięki drabince gimnastycznej możliwe jest wykonywanie wielu ćwiczeń polegających na m.in.:

  • półzwisach i zwisach - wzmocnienie kręgosłupa i rąk;
  • staniu na rękach przy wsparciu - dla osób zaawansowanych;
  • tzw. slalomie z użyciem doczepionych do drabinki długich lin;
  • doskonaleniu elementów baletowych;
  • prostowaniu pleców w oparciu o szczebelki;
  • wykonywaniu brzuszków - należy położyć się na macie przed drabinką i zahaczyć nogi o dolne szczebelki;
  • rozciąganiu - mięśnie czworogłowe i dwugłowe;
  • wzmacnianiu mięśni skośnych w pozycji bocznej.

Sprawdź również kategorię: KAMIZELKI OBCIĄŻENIOWE

Pokazano 1 - 21 z 21 produktów
Pokazano 1 - 21 z 21 produktów