GUMY DO ĆWICZEŃ Jest 21 produktów.

Gumy do ćwiczeń cieszą się bardzo dużą popularnością zarówno na siłowniach, salach fitness, gabinetach fizjoterapii, rehabilitacji, jak i podczas treningów wykonywanych w warunkach domowych. Taśmy mają szerokie zastosowanie i można je wykorzystywać m.in. do ćwiczeń rozciągających, wzmacniających, jak i usprawniających mobilność w stawach. Na Special Fitness znajdziesz duży asortyment gum treningowych o różnych rozmiarach i oporach.

Jak ćwiczyć z gumami?

Taśmy do ćwiczeń mogą być używane jako uzupełnienie długiego i intensywnego treningu, jak i akcesorium do rozciągania podczas uprawiania jogi lub pilatesu. Taka uniwersalność sprawia, że ćwiczenia z gumą zaliczane są do najchętniej wykonywanych przez miłośników zdrowego stylu życia.

Rodzaje gum do ćwiczeń

Przed zakupem taśmy treningowej warto zwrócić uwagę na jej szerokość i grubość. W praktyce, jeśli te parametry są większe, tym większy opór będzie stawiała guma. To z kolei przekłada się na stopień zaawansowania treningu.

Gumy do ćwiczeń dzieli się na kilka rodzajów, w tym:

  • do pilatesu i jogi - przeznaczone są do stretchingu, a ich długość na ogół waha się w zakresie od 120 do 180 cm. Stawiają niewielki opór (do 25 kg), są elastyczne i cienkie;
  • oporowe - sprzedawane są w postaci pętli. Jak sama nazwa wskazuje, służą do wykonywania ćwiczeń oporowych (opór nawet do 120 kg). Materiał, z którego są wykonywane, jest bardziej wytrzymały i grubszy. Te rodzaje gum przeznaczone są dla osób, których celem jest rozbudowa masy mięśniowej i utrata zbędnych kilogramów;
  • mini - ich opór zbliżony jest do taśm wykorzystywanych w jodze. Są znacznie mniejsze niż tradycyjne (50-60 cm). Najczęściej służą do treningów dolnych partii ciała - zakłada się na je kostki, uda, okolice kolan. Chętnie korzystają z nich osoby pragnące wyrzeźbić uda i pośladki.

Zalety z ćwiczenia z taśmami

Gumy do ćwiczeń są dostępne na rynku w niskich cenach. To alternatywa dla wielu innych akcesoriów, w tym hantli. Zajmują bardzo mało miejsca, dlatego bez problemu można zaopatrzyć się w kilka rodzajów taśm i wykorzystywać zgodnie z potrzebami. Dużym plusem ćwiczeń z gumami jest niewielkie ryzyko kontuzji. To dobry pomysł dla osób, które nie lubią lub z różnych innych powodów nie chcą ćwiczyć na siłowni. Przed rozpoczęciem treningu, warto jednak skonsultować się z trenerem personalnym, który pomoże dobrać rodzaj ćwiczeń do osobistych możliwości i preferencji. Ćwiczenia z taśmami w połączeniu ze zdrową dietą i aktywnym stylem życia, gwarantują utratę tkanki tłuszczowej, ogólne wyszczuplenie sylwetki i wzmocnienie mięśni wybranych części ciała. Osoby, które dopiero rozpoczynają swoją pracę z gumami fitness, powinny zacząć od mniejszego ich oporu. Wraz z poprawą kondycji i siłą mięśniową, można stopniowo zwiększać ten parametr. Co ważne, nie istnieją żadne przeciwwskazania do ćwiczeń z taśmami, o ile są one wykonywane bezpiecznie i pod okiem profesjonalisty.

Pokazano 1 - 21 z 21 produktów
Pokazano 1 - 21 z 21 produktów