DRĄŻEK DO PODCIĄGANIA Jest 7 produktów.

Drążek do podciągania montowany na ścianie, stanowi jeden z podstawowych elementów wyposażenia większości siłowni. Dzięki prostym ćwiczeniom można wymodelować lub rozbudować mięśnie ramion, przedramion i pleców. Drążek do ćwiczeń to także idealne rozwiązanie dla wszystkich osób, które większość dnia spędzają w pozycji siedzącej i narażone są na osłabienie mięśni górnych części ciała.

W Special Fitness znajdziesz bogaty asortyment drążków do podciągania, zarówno do użytku domowego, jak i specjalistycznych klubów fitness i siłowni.

Największe zalety ćwiczeń na drążku

Drążek do podciągania jest prostym, lecz bardzo skutecznym i uniwersalnym sprzętem do ćwiczeń. Zajmuje niewiele miejsca, a jego montaż jest wręcz dziecinnie prosty. Najczęściej wykorzystuje się go treningów siłowych, lub rozciągania dolnych partii pleców. Może posłużyć zarówno do dynamicznych i wyciskających tzw. siódme poty ćwiczeń, jak i biernego zwisania w czasie stretchingu.

W zależności od techniki wykonywania ćwiczeń praca z wykorzystaniem uchwytu do podciągania pozwala na wyrzeźbienie mięśni:

  • obręczy barkowej,

  • dwugłowych ramion, czyli tzw. bicepsów,

  • najszerszego grzbietu,

  • prostych i skośnych brzucha.

O tym, jakie mięśnie będą zaangażowane w trakcie pracy z drążkiem do podciągania, zależy m.in. rodzaj chwytu. Tzw. podchwyt z wąskim odstępem między rękoma, powoduje, że pracują przede wszystkim ramiona i bicepsy. Nieco inaczej jest w przypadku tzw. nachwytu z szerokim rozstawieniem dłoni. Wówczas, ćwiczy się przede wszystkim dolne i boczne partie pleców, w tym także mięśnie brzucha. Sprzyja to modelowaniu sylwetki w kształcie litery V.

Warto także pamiętać o tym, że dynamiczne ćwiczenia na drążku wymagają cierpliwości i czasu. Ilość podciągnięć rośnie wraz z regularnością treningu, a co za tym idzie doświadczeniem i wzmocnieniem mięśni.

Na co zwrócić uwagę kupując drążek do podciągania?

Zakup uchwytu do podciągania może początkowo wydawać się prosty. Pierwszym krokiem musi być rodzaj montażu - ścienny lub sufitowy. Nie wolno ich mocować do płyt kartonowych. W warunkach domowych najczęściej korzysta się z drążków rozporowych, czyli takich montowanych we framudze drzwi. To doskonale rozwiązanie dla osób, które nie dysponują dużą przestrzenią, a nie chcą rezygnować z regularnych ćwiczeń. Drugą, niemniej ważną kwestią, jest rodzaj uchwytów. Na rynku znaleźć można modele zarówno z wygiętymi uchwytami, jak i tymi całkiem prostymi. Te pierwsze najczęściej wyposażone są w nakładki ochronne np. pochłaniające pot i zapewniające lepszą przyczepność. Modele bez nakładek, o prostej konstrukcji są z kolei znacznie tańsze, dlatego będą doskonałe dla osób, które dopiero rozpoczynają swoja przygodę z podciąganiem.

Ceny drążków do podciągania są bardzo zróżnicowane. Najtańsze można nabyć już za około 200 złotych. Te bardziej rozbudowane, przeznaczone dla osób zaawansowanych mogą być kilka razy droższe.

Sprawdź również kategorię: BRAMA WIELOFUNKCYJNA

Pokazano 1 - 7 z 7 produktów
Pokazano 1 - 7 z 7 produktów