AKCESORIA DO CROSSFIT Jest 11 produktów.

Crossfit w ostatnich latach podbił siłownie i kluby fitness w całej Polsce. Uprawiają go zarówno mężczyźni, jak i kobiety, bez względu na wiek. To rozwiązanie dla osób, które cenią sobie treningi o dużym stopniu intensywności, niebojących się wylać siódme poty, tracąc przy tym zbędne kilogramy.

W Special Fitness znajdziesz szeroki wybór akcesoriów do crossfitu w konkurencyjnych cenach i najlepszej jakości.

Czym jest crossfit?

Trening crossfit to siłowo-wytrzymałościowy rodzaj ruchu, podczas którego można spalić nawet 1000 kcal. W swoim przebiegu nawiązuje do katorżniczych ćwiczeń wojskowych, które miały za zadanie kształcić silnych i wytrzymałych żołnierzy. Podczas jednej sesji treningowej wykonuje się wiele rodzajów ćwiczeń, co pozwala na dużą różnorodność i nie pozwala się nudzić.

Jakie akcesoria wykorzystuje się w crossficie? Są to przede wszystkim skrzynie, liny, ciężkie sanki, drabinki i skakanki. Im jest ich więcej, tym bardziej urozmaicony i ciekawszy trening.

Typowe dla treningu crossfit są m.in.:

  • skoki na skakance,
  • przeciąganie liny,
  • burpees, czyli ćwiczenie typu padnij-powstań,
  • skoki na skrzynię,
  • pajacyki i pompki.

Trening wykonywany jest w obwodach po kilka powtórzeń. Ważne jest, aby intensywność była dopasowana do możliwości osoby ćwiczącej. Sesja ćwiczeń nie powinna być zbyt długa. Trwa średnio 20 minut. Kluczowe jest jednak wykonywanie poszczególnych sekwencji ruchowych na tzw. najwyższych obrotach. Aby uniknąć obciążeń i kontuzji, każdy trening crossfit powinien być poprzedzony odpowiednią rozgrzewką (ok. 5 minut). W pełni wystarczający jest szybszy bieg na bieżni lub krótka sesja na rowerku treningowym/stepperze. Po zakończonych treningu nie wolno zapominać o rozciąganiu np. z użyciem elastycznych gum.

Ćwiczenia crossfit przyczynią się do nagłego zwiększenia tętna i powstania zjawiska długu tlenowego w mięśniach. To, dla początkujących, może być zniechęcające. W związku z tym ten rodzaj treningu rekomendowany jest osobom o dobrej kondycji, które są aktywne fizycznie już od dłuższego czasu.

Jakie zalety daje uprawianie crossfitu?

Treningi crossfit mogą dawać spektakularne efekty. Jest tylko jeden warunek. Muszą być one uprawiane w sposób regularny. Tutaj liczy się tempo i siła. Dobrze przeprowadzone treningi, w połączeniu z zdrową dietą gwarantują m.in.:

  • wzmocnienie masy mięśniowej,
  • wypracowanie idealnej koordynacji i równowagi ciała,
  • zwiększenie zakresu ruchliwości w stawach,
  • poprawę ogólnej wydolności organizmu, w tym pojemności płuc, odporności immunologicznej i wydajniejszą pracę serca,
  • znaczne wyszczuplenie sylwetki i utratę zbędnych kilogramów.

Przed rozpoczęciem przygody z treningami fitness konieczna jest konsultacja z lekarzem, który wykluczy ewentualne przeciwwskazania (nadciśnienie tętnicze, poważne kontuzje) Aby ćwiczenia wykonywane były w sposób bezpieczny, warto przeprowadzić je pod okiem doświadczonego trenera.

Sprawdź również kategorię: DRABINKI GIMNASTYCZNE

Pokazano 1 - 11 z 11 produktów
Pokazano 1 - 11 z 11 produktów